• Czytanie na dywanie.

Czytanie na dywanie jest wydarzeniem czytelniczym systematycznie popularyzującym czytelnictwo, bo czytać można wszędzie. Do naszej szkolnej biblioteki, która oferuje wiele fascynujących kolorowych książek tym razem uczniowie klasy I wraz z panią wychowawczynią Elżbietą Chylińską przyszli, wybrali dla siebie książkę, znaleźli wygodne miejsce na dywanie i zaczęli je oglądać i czytać. Pod koniec zajęć niektórzy chwalili się ile stron zdążyli przeczytać, zadawali pytaniai opowiadali co było treścią. Mamy nadzieję, że takie spotkania obcowania z książką zrodzą zamiłowanie do czytania, bo czytanie daje nam mnóstwo radości.

• Wyjazd ósmoklasistów do Expomu

• Pasowanie na czytelnika

Biblioteka szkolna w Zajączkowie przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Najpierw uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w czasie, których poznali księgozbiór, dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki, jak należy dbać o nie. Następnie pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  Po złożeniu przyrzeczenia zostali pasowani wielką książką przez bibliotekarkę. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców.  Wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. W tym momencie radość  nowych czytelników była największa. Dyrektor Szkoły Urszula Anna Zakreta zachęcała do jak najczęstszego odwiedzania szkolnej biblioteki, bo dzięki czytaniu stajemy się szczęśliwsi.

• Mistrz Dobrego Wychowania

Nasi uczniowie zdobyli tytuł Mistrzów Dobrego Wychowania wygrywając gminny konkurs "Mistrz Dobrego Wychowania" w Mrocznie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl. I-III Zosia Piotrowska, Agata Rams, Sylwia Łakomy

Kl. IV-VIII Patrycja Jarzembek, Staś Heleniak, Filip Witan.

Ogromne gratulacje dla naszych mistrzów

• Konkurs Koła PCK

W piątek - 1 grudnia uczennice klasy szóstej: Paulina Kaczerzewska i Agata Titz wzięły udział w Rejonowym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS. Paulina Kaczerzewska zajęła V, a Agata Titz VII miejsce. Wielkie gratulacje dla dziewczyn

• Turniej Mikołajkowy

Dziś w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce nożnej halowej chłopców z rocznika 2013 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy czwartej - Oskar Nierzelewski, Marcel Dobrzyński, Patryk Minder, Iwo Szefler, Mateusz Ruciński, Grzegorz Szewczyk, Szymon Trupiszewski oraz Szymon Kaczerzewski z klasy trzeciej, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, a w nagrodę otrzymała puchar oraz pamiątkowe medale. Gratulujemy

• Szkolny Konkurs Recytatorski

1 grudnia 2023 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wiersze znane i lubiane" dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Główne cele konkursu to: popularyzacja twórczości oraz zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 11 przedszkolaków oraz 19 uczniów z klas I-III. O wynikach zdecydowało jury w skład, którego weszły panie: Krystyna Rudzińska, Urszula Anna Zakreta, Danuta Sosnowska oraz Justyna Witan. Na ocenę miały wpływ następujące elementy: intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością oraz możliwość dla dzieci

do wzmacniania wiary we własne siły i wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wykonawców był bardzo wysoki.

Przedszkolacy w kategorii 4-5 lat

III miejsce - Sylwia Łakomy, Lena Woźniak

wyróżnienie: Aleksandra Kozłowska

• Dzień życzliwości

21 listopada obchodzimy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W naszej szkole trwał cały tydzień i mamy nadzieję, że będzie trwać zawsze. ,,Życzliwość jest jak kwiat, który rozkwita w sercu każdego z nas. " Uczniowie budowali atmosferę życzliwości w klasach, tworząc łańcuchy zdobione serdecznymi opisami. Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim kartki z życzeniami

• Sprawny na 6

Uczniowie z klasy II i III wzięli udział w zawodach sportowych "Sprawny na 6" w Grodzicznie, gdzie w duchu sportowej rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy zajęli 2 miejsce.

• 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Jest to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji! Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy plakaty, przedszkolaki kolorowały i rozwiązywały łamigłówki, a na koniec wzięliśmy udział w Niebieskim Marszu na który uczniowie zabrali ze sobą niebieskie baloniki.