• Relacja z Konkursu Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna w Zajączkowie wraz z nauczycielami języka polskiego Danutą Klimek i Justyną Witan po raz drugi zorganizowała Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-VIII, którego celem była promocja czytelnictwa, prezentacja własnych umiejętności oraz nauka rywalizacji w miłej atmosferze. Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy odnieśli zwycięstwo we wcześniejszych eliminacjach klasowych. Zadaniem konkursowym było przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu dowolnej literatury. Wysoki poziom przygotowania uczniów do konkursu spowodował, że jury oceniające dykcję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne miało trudny wybór laureatów, ostatecznie przyznało:       Tytuł Mistrza Pięknego Czytania Magdalenie Jarzembek z klasy VIII.  Wicemistrza Lenie Markowskiej z klasy V. Iwo Szefler z klasy IV i Agata Titz z klasy VI zajęli III miejsce.      Natomiast wyróżnienie przyznano Jakubowi Radomskiemu z klasy VIII.                                              Podczas uroczystego ogłoszenia wyników oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów      i nagród Dyrektor Szkoły Urszula Zakreta zachęcała do rozszerzania swoich zainteresowań czytelniczych, bo czytanie daje nam same korzyści oraz pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

W 2023 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada na 17 listopada (piątek).

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, dlatego jak co roku nasza szkoła bierze udział w tym wydarzeniu.

To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.

Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń.

Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

• Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu, który rozpoczęto odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Klasa VI przygotowała montaż słowno - muzyczny przeplatany prezentacją multimedialną przypominającą trudne losy naszej ojczyzny. Wszyscy uczniowie, podkreślając ważność święta, strojem galowym i biało - czerwonymi dodatkami, wysłuchali z uwagą część artystyczną. Następnie każda klasa począwszy od przedszkolaków i kończąc na uczniach klasy VIII zaprezentowali taniec lub pieśń o charakterze patriotycznym. Taką postawą budzimy i uświadamiamy sobie czym jest ojczyzna, patriotyzm i niepodległość.

• Akcja charytatywna

W ramach przeprowadzonego programu "Psia lekcja"dzieci z przedszkola przeprowadziły sprzedaż gofrów za symboliczne kwoty. Zebrana suma w całości zostanie przeznaczona na DOGOTERAPIĘ chorych dzieci przebywających w szpitalach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.