• Dzień Babci i Dziadka

10 lutego odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Zajączkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Urszula Anna Zakreta powitała zacnych  gości, a wójt Gminy Grodziczno Pan Tomasz Szczepański skierował miłe słowa do licznie zebranych  seniorów. W pięknie udekorowanej świetlicy, dzieci z przedszkola oraz klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się piosenki, tańce, skecze, wierszyki oraz improwizacje muzyczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli z dumą podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, czego dowodem były widoczne łzy wzruszenia u dziadków. Rodzice dzieci bardzo zaangażowali się w przygotowanie uroczystości przygotowując poczęstunek i świetlicę dla tak licznie zgromadzonych dziadków. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.