• Przedszkolaki z wizytą w pasiece pana Ryszarda Czacharowskiego w Kuligach

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wybrały się do pasieki pana Ryszarda Czacharowskiego, która mieści się w Kuligach. Pan Ryszard z wielkim zaangażowaniem i oddaniem podzielił się swoją wiedzą o pszczołach. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, a nawet dotknąć i brać udział w kolejnych etapach podbierania miodu. Każdy mógł obejrzeć sprzęty jakimi posługują się pszczelarze. Kulminacyjnym momentem było śniadanie, bułka z masłem i miodem na świeżym powietrzu Gościnność, ogromna cierpliwość, a przede wszystkim wielka pasja z jaką pan Czacharowski opowiadał o pszczołach, pasiece i miodzie sprawiły, że dzieci nie chciały opuszczać tego ciekawego miejsca. To była fantastyczna lekcja na żywo o pszczelarstwie. Pan Ryszard Czacharowski udziela się w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Nowym Mieście Lubawskim, a w 2022r. został wyróżniony tytułem laureata w VIII Edycji Konkursu Pszczelarza Roku, przyznawaną przez Akademię Pszczelarstwa.

• Gratulacje dla Zosi

Zosia Piotrowska otrzymała dyplom i nagrodę za udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Myję ręce, bo wiem więcej", organizowanym przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną.

Gratulujemy sukcesu Zosi i chęci udziału .

• Przedszklacy w Rudzie

Przedszkolacy wyjechali do Górzeńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. Dzieci dowiedziały się wielu wiadomości o pszczołach. Wykonały prace plastyczne związane z pszczołami. Na koniec, podczas spaceru po lesie, dzieci zbierały szyszki, które posłużyły jako materiał do domków dla owadów. Dzieci pełne wrażeń i emocji z uśmiechami wróciły do szkoły.

• Zajęcia z naszym absolwentem.

Gościliśmy absolwenta naszej szkoły - Macieja Szewczyka, który przedstawił bardzo ciekawą prezentację historyczną "XX wiek. Lata 1912-1999". Uczniowie klas 7 i 8 z zainteresowaniem śledzili losy świata z tego okresu. Szczególnie interesujące były te, które dotyczyły naszych okolic. Dziękujemy bardzo Maciej. Dobrze mieć starszych kolegów.

• XX Gminny Konkurs Ortograficzny

16 maja odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III. Z naszej szkoły udział wzięły: Zofia Piotrowska, Lena Woźniak oraz Zofia Radomska.

Uczennice zostały wybrane podczas wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Dziewczyny swoją dodatkową pracą i umiejętnościami osiągnęły sukces czego im bardzo gratulujemy.

W kategorii klas I Zosia Piotrowska zajęła I miejsce.

W kategorii klas II Lena Woźniak zajęła III miejsce

W kategorii klas III Zosia Radomska zajęła III miejsce.

Cieszymy się bardzo z osiągnięć naszych uczniów i trzymamy kciuki. Zosia Piotrowska będzie dalej brać udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Gwoździach. Życzymy kolejnych sukcesów.

• Teatrzyk edukacyjny dla młodszych

Aktorzy z Grupy T z Torunia, przedstawili przedszkolakom i uczniom klas I-III bajkę o charakterze edukacyjnym. Kopciuszek, Czerwony Kapturek oraz Królewna Śnieżka przypomniały dzieciom aby zawsze dbać o higienę osobistą, myć zęby oraz nigdy nie rozmawiać z nieznajomymi. W bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowana została tematyka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie

• Gminny Konkurs Matematyczny

11.05. 2023 odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Piotrowska, Agata Rams i Mateusz Ruciński.

W kategorii klas I, Zofia Piotrowska zajęła I miejsce.

W kategorii klas II, Agata Rams zajęła III miejsce .

W kategorii klas III, Mateusz Ruciński zajął II miejsce.

Gratulujemy

Zosia i Mateusz będą dalej reprezentować szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Bratianie. Trzymamy kciuki

• Z wizytą w PSP w NML

Przedszkolacy wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub.. Możliwość zobaczenia na własne oczy, miejsca pracy strażaków jest najlepszym doświadczeniem dla dziecka. Być może ta wizyta spowoduje, że w przyszłości, kilku przedszkolaków będzie zawodowymi strażakami . Dzieci zobaczyły sprzęt jakim posługują się w różnych akcjach strażacy. Zapoznali się z obowiązkami i zadaniami jakie wykonują strażacy. Mieli też okazję zwiedzić wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku straży oraz obejrzeć każde strażackie auto. Wyjazd na pewno należy uznać za interesujący i bardzo emocjonujący.

• Apel szkolny

W czwartek 27 mają odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to piękna lekcja historii, podczas której uczniowie mogli zapoznać się z ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami historycznymi. Fakty historyczne przeplatały nastrojowe wiersze i piosenki.