• Wyjazd do kina

Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klasy I, wybrały się do kina Pokój w Lubawie na film pt. "Psi Patrol" Wielki film 2. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzały swoich ulubionych bohaterów. Wszystkie dzieci stwierdziły, że było warto obejrzeć film i niech to będzie najlepsza recenzja .

• Dzień chleba u przedszkolaczków

Dziś w naszej szkole gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kuligach, które wspólnie z najmłodszymi przedszkolakami przygotowały pyszne bułki i chleb świętując w ten sposób Światowy Dzień Chleba. Zapach pysznych wypieków unosił się w całej szkole. To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy za współpracę KGW Kuligi!

• Sukces szkolnego koła PCK

11 października 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy Konkursu Wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy dla klas IV - VI szkół podstawowych. Celem konkursu było upowszechnianie podstawowych zasad i historii PCK, propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej oraz zachęcanie ich do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie.

Do konkursu przystąpiło 9 drużyn, których zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej w pięciu pozorowanych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz udzielenie odpowiedzi na pytania.

Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie Paulina Kaczerzewska, Zofia Kozłowska i Agata Titz. Drużynę przygotowała Elżbieta Chylińska, która jest też opiekunem szkolnego koła PCK. Gratulujemy

• Pasowanie na ucznia

Dzisiejszego dnia odbyło się również tradycyjnie, pasowanie na uczniów pierwszej klasy. Każdy pierwszoklasista zdał egzamin na pełnoprawnego ucznia i wstąpił do braci uczniowskiej naszej szkoły. Wzruszeni rodzice dumnie patrzyli na swoje pociechy.

• Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Justyny Witan przygotował "Familiadę", w której udział wzięła rodzina uczniów Milusińskich i rodzina nauczycieli Mądralińskich. Część artystyczna była pełna humoru i dobrej zabawy, zarówno dla widzów jak i dla rodzin występujących w konkursie. Pani Dyrektor Urszula Anna Zakreta złożyła najlepsze życzenia nauczycielom, pracownikom i uczniom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rocznica była okazała ponieważ w tym roku obchodzimy 250 lat ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej w Polsce.

• Odnawialne źródła energii

W dniu 09.10.2023r odbył się w naszej szkole pokaz na temat odnawialnych źródeł energii dla dzieci 6 letnich oraz uczniów klas I-VIII. Najważniejszym urządzeniem dydaktycznym, który wzbudził duże zainteresowanie uczniów była Mobilna Platforma Edukacyjna OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Jest to zestaw urządzeń umieszczonych na przyczepce samochodowej. Zadaniem każdego z nich jest pozyskiwanie energii elektrycznej, cieplnej ze słońca, wiatru i powietrza (za pomocą panelu fotowoltaicznego, kolektora słonecznego, turbiny wiatrowej pompy ciepła). Podczas pokazu zostały omówione zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i ekologii.Warsztaty dla uczniów poprowadził przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii – Pan Jerzy Wasilewski

• Dzień chłopaka

„Dzień Chłopaka” przypada 30 września , ale w naszej szkole już dzisiaj wszyscy chłopcy świętowali

Dziewczynki z Samorzadu Uczniowskiego złożyły chłopcom życzenia, obdarowały ich upominkami, były konkursy z nagrodami, ciekawe pytania i wyzwania.

• Akcja Narodowe Czytanie

"Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej to pozycja wybrana w tym roku przez Parę Prezydencką w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania. Nasza szkoła miała dziś okazję wysłuchać fragmentu książki w wykonaniu uczennic z klasy VI. Serdecznie dziękujemy za spotkanie

Poznaliśmy dziś wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

Do SU zgłosiło się 8 kandydatów:

Maria Neumann

Stanisław Heleniak

Paulina Kaczerzewska

Agata Titz

Filip Witan

Bartosz Minder

Nikola Karczewska

Helena Zabłotna

Staś Heleniak zdobył największą ilość głosów, dlatego został Przewodniczącym SU.

Zaraz za nim byli Filip Witan i Maria Neumann, którzy zostali Zastępcami Przewodniczącego.

Pozostali kandydaci także weszli w skład Samorządu Uczniowskiego.

• Wyjazd przedszkolaków do Rudy

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Górzeńsko Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach żyjących w lasach ich zwyczajach i zachowaniach. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną "Jeżyk w liściach". Na koniec wyjazdu, dzieci wybrały się na spacer do lasu gdzie musiały odnaleźć liście i owoce omawianych drzew. Był to też czas na zabawy ruchowe i obserwację owadów.