W szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które zostały przygotowane przez uczniów. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii przedstawiliśmy sceny narodzin Jezusa. Po raz kolejny zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających noclegu. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla zaproszonych gości, rodziców i społeczności szkolnej. Po występie otrzymaliśmy gromkie brawa, które były uznaniem za wykonanie przedstawienia. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani Urszula Zakreta, która złożyła życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Skarbnik Urzędu Gminy Grodziczno pan Jacek Grzywacz. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem. W organizację tradycyjnej Wigilii Szkolnej włączyli się rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy.
Aktualności
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRODZICZNIE
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia systematycznie odwiedzamy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie. Po raz kolejny na spotkaniu zaprezentowaliśmy jasełka Bożonarodzeniowie, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość zwłaszcza podczas śpiewu kolęd. Po przedstawieniu złożyliśmy mieszkańcom życzenia świąteczne i noworoczne oraz wręczyliśmy własnoręcznie wykonane z papieru choinki. Natomiast w nagrodę otrzymaliśmy słodki poczęstunek.
Szkolna wigilia
Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna,
Rada Rodziców oraz uczniowie
serdecznie zapraszają na szkolną wigilię,
która odbędzie się 19 grudnia (wtorek) 2017,
rozpoczęcie o godzinie 11.30
w Szkole Podstawowej w Zajączkowie.
INFORMACJA bezpłatny język angielski dla uczniów klas I-IV.
Szanowni Państwo,
Informacja dla uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4 wraz oraz rodziców.W każdy wtorek i czwartek zapraszamy na otwarte, bezpłatne zajęcia z języka angielskiego prowadzone na żywo na popularnej platformie YouTube:
- o godzinie 18:30 – klasy 1-3,
- o godzinie 19:00 – klasy 4.Zajęcia te, oprócz znajomości języka angielskiego, rozwijają również kompetencje informatyczne uczniów oraz promują efektywne wykorzystanie nowych technologii
w edukacji.Poniżej znajdziecie Państwo gotowe materiały do przekazania:
Szczegółowe informacje na temat zajęć znajdziecie Państwo na:http://izzilingo.pl/klasa4 oraz http://izzilingo.pl/klasy1-3.
Mikołajki
Tak jak wszędzie obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości, a dla przedszkolaków zabawki. Zanim jednak, każdy otrzymał upominki wszyscy uczniowie z wielką uwagą i skupieniem obejrzeli i wysłuchali pocztówki od Świętego Mikołaja. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.
Paczka dla Kresowiaka
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zajączkowie po raz kolejny zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Tym razem społeczność szkolna wsparła skcję "Paczka dla Kresowiaka". Dzieci chętnie przynosiły dary - żywność, chemię, przybory szkolne i zabawki. Własnoręcznie też przygotowały kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi. Przygotowane paczki trafią do Polaków mieszkających na Białorusi, Litwie i Ukrainie.
WYSTĘP W KULIGACH
2 grudnia wystąpiliśmy w świetlicy wiejskiej w Kuligach podczas przedświątecznego spotkania mieszkańców wsi. Przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny wprowadzający w klimat zbiżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Andrzejki
Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu szkolny holl został zamieniony w "salę wróżb". Uczniowie z klasy szóstej zadbali o magiczny nastrój i wróżby. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkolę. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Wszystkie przedszkolaki i te młodsze i te starsze uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, w którą zamieniła się sala gimnastyczna. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki, misiowe tańce, oglądanie prezentacji o najsłynniejszych misiach, zdjęcie z misiem.
Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Konkurs Recytatorski
22 i 23 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: Przedszkole i klas I-III.
Każdy uczestnik, który zgłosił chęć udziału w konkursie, musiał zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom za dodatkową pracę i motywację, którą wykonali w swoich domach razem ze swoimi dziećmi. Każdy recytował wiersz najpiękniej jak potrafił i cieszył się, że mógł zaprezentować się przed kolegami, nauczycielami i rodzicami. Wyniki konkursu są nastepujące.Kategoria : Przedszkole Kategoria: klasy I-III
I miejsce - Agata Titz I miejsce - Dawid Strużyński, kl. III
II miejsce - Maria Neumann II miejsce - Jakub Radomski kl. II
III miejsce - Stanisław Heleniak III miejsce - Amelia Kłosowska kl. III
Wyróżniono także: Nikodema Brzeskiego, Nikolę Karczewską i Maję Jaźwiec.
Zwycięzcy, którzy wygrali w kategorii Przedszkole, będą reprezentować naszą szkołę w styczniu 2018r. w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla dzieci 3-6 lat. Trzymamy kciuki już teraz i raz jeszcze GRATULUJEMY.
Apel z okazji Święta Niepodległości
11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z V klasy przygotowali uroczysty apel podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.Ostatnim punktem uroczystego apelu był Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym brały udział klasy oraz soliści indywidualni.
Teatrzyk edukacyjny "Legendy Polski"
W naszej szkole odbył się teatrzyk historyczny dla dzieci jako niezwykła podróż w głąb dziejów. Dzieci mogły "dotknąć" historii dzięki bogatej oprawie w postaci historycznych i rekwizytów. Całość przedstawienia tworzona jest przez profesjonalnych rekonstruktorów z Kapsuły Czasu, którzy przyjechali do nas z Torunia.
WARSZTATY ETNOGRAFICZNE
W szkole odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach projektu „ Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży” , realizowanego przez Stowarzyszenie „pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego i dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra. Brali w nich udział uczniowie klasy IV i V. Zapoznali się z narzędziami pracy etnografa /etnologa, poznali historyczne, turystyczne i wielokulturowe miejsca, budynki i obiekty w swoich miejscowościach - miejsca historii ziemi lubawskiej oraz zjawisko etnodizajnu. Mogli poznać gwarę lubawską i zobaczyć jak wyglądał strój lubawski. Wcielając się w role etnografów, przeprowadzili wywiady z starszymi osobami i zebrali informacje na temat jak się wtedy bawiono. Efektem zajęć było przygotowanie albumu dawnych zabaw i zabawek, oraz opracowanie i wykonanie mapy najbliższej okolicy. Na zakończenie tworzyli własne projekty inspirowane strojem lubawskim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w czasie których wzbogacili swoją wiedzę z zakresu historii małej Ojczyzny.
DZIEŃ JESIENI
O tym, że jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku przekonaliśmy się podczas zorganizowanego Dnia Jesieni. W klimat jesiennego nastroju wprowadziła nas inscenizacja „Pani Jesieni” w wykonaniu klasy IV. Natomiast klasa VII przygotowała jesienne czytanie bajek i jesienny turniej. Pisaliśmy także jesienne dyktando. Następnie każdy z nas, mógł sprawdzić swoje umiejętności w układaniu jesiennych puzzli, wykonać skok z liścia, pokonać slalom z liściem, rzucić ziemniakiem do celu, czy rozpoznać liście poszczególnych drzew. Po podsumowaniu jesiennego turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych najwięcej punktów zdobyli: Zofia Kozłowska z oddziału przedszkolnego, Nikola Karczewska z klasy II i Jakub Wolski z klasy VI. O miejsca walczyły również klasy w konkursach klasowych na najpiękniejszy plakat jesiennego drzewa, rymowankę z wylosowanym owocem lub warzywem i układaniem rozsypanki literowej. W rywalizacji klasowej zwyciężyła klasa VII. Na zakończenie każdy mógł skosztować ziemniaki w mundurkach i poczęstować się jabłkiem.
Archiwum Aktualności
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.