Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
Wnioski są dla dzieci spoza obwodu szkoły.
Zgłozenia są dla dzieci z obwodu szkoły.
Dalej pomagamy.
Zakończyliśmy zbiórkę nakrętek dla Ksawerego, ale niesieni falą pomagania, chcemy dalej przekazać komuś promyczek .Tym kimś jest sympatyczna Zuzia Kołecka z Lubawy to dla niej rozpoczynamy zbiórkę nakrętek. Zbiórka potrwa do 31 maja 2024r. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na opłacenie rehabilitacji ruchowej.Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią niedowładu spastycznego kończyn dolnych. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga ciągłej pomocy drugiej osoby.Dziękujemy z góry i liczymy, że nasze szkolne serduszko szybko się zapełni nakrętkami.
Walentynki
Samorzad Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
9
Innowacja u maluszków
W najmłodszej grupie przedszkolnej 3/4 -latków realizowany jest Program w formie innowacji pedagogicznej autorstwa pani mgr Aliny Jeziorskiej: Kraina Zmysłów „Sensoryczne
i TUS-owe zabawy Sensorkowe”, którego głównym celem jest wsparcie rozwoju dzieci poprzez stymulację zmysłów dostarczając im wrażeń sensorycznych w formie zabawowej oraz rozwija kompetencje społeczno-emocjonalne dzieci.
Warto również podkreślić, iż wprowadzana innowacja nie jest formą terapii zaburzeń, ale funkcją jej jest wsparcie rozwoju dziecka.
Koordynator innowacji:
Wioleta Kowalkowska
3
Nakrętki zbieramy, Ksaweremu pomagamy
Czas zbiórki dobiegł końca, do ostatniego dnia
w naszej szkole, każdy kto mógł przynosił nawet pojedyncze nakrętki dla Ksawerego
Ksawciu jest uroczym i uśmiechniętym chłopcem tak samo jak jego szalenie, pozytywnie, zakręceni Rodzice Małgorzata i Dariusz Markowscy.
Otrzymaliśmy od Państwa Markowskich piękne podziękowanie pełne ciepłych i wzruszających słów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy poczęstowani zostali słodkimi upominkami.
Najpiękniejsze w tej zbiórce jest to, że nie tylko pomagaliśmy Ksaweremu, ale uświadomiliśmy sobie, że dzieliliśmy się wzajemnie pozytywną energią, uśmiechem. To nie kosztuje dużo, uśmiech, dobre słowo, miły gest, a znaczy bardzo dużo i to powinno
w każdym z nas zostać, a wtedy nasz świat
i świat Ksawerego i jego rodziców
będzie lepszy i weselszy.
Dziękujemy całym Ksaweremu i jego Rodzicom za szeroki uśmiech, miłe słowa i każdy gest, kiedy spotykamy się na korytarzach naszej szkoły i niech tak pozostanie.
6
TŁUSTY CZWARTEK
Tłusty czwartek zobowiązuje,
dzięki Radzie Rodziców,uczniowie mogli podtrzymać tradycjęi zjeść pysznego pączka.
3
PODZIĘKOWANIE
Dyrektor
Szkoły Podstawowej w Zajączkowie
serdecznie dziękuje za bardzo dobrą współpracę
Szczególnie, Radzie Sołeckiej za udostępnienie świetlicy wiejskiej, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ewie Brzeskiej, radnemu Panu Józefowi Zielińskiemu oraz sołtysowi Panu Dariuszowi Adamskiemu za przygotowanie sali. Rodzicom, którzy brali czynny udział w organizacji uroczystości. Nauczycielom oraz dzieciom za zaangażowanie i przygotowanie występów artystycznych na Dzień Babci i Dziadka.
Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.
Wycieczka klas IV- VIII
Uczniowie klas IV - VIII wyjechali 19 lutego 2024r do Lubawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Zieli Lucawskiej mieszczącego się w Lubwskim Centrum Aktywności Społecznej. Kolejnym punktem wujazdu było obejrzenie filmu "Akademia Pana Kleksa" w kinie Pokój w Lubawie.
Bezpieczne ferie
"Biezpieczne ferie" - spotkanie z panem policjantem.
Dzień Babci i Dziadka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków . To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
19 stycznia odbyła się na świetlicy wiejskiej
w Zajączkowie wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Urszula Anna Zakreta przywitała Wójta Gminy Grodziczno Tomasza Szczepańskiego oraz wszystkich gości czyli Babcie i Dziadków. Dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo zabawne scenki, piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Na koniec części artystycznej, Wójt Tomasz Szczepański skierował życzenia do szanownych gości. Miłe słowa oraz życzenia przekazała także Pani Krystyna Rudzińska, która jak sama powiedziała ma najwięcej wnucząt w naszej szkole. Rodzice przygotowali salę oraz słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
3
CUKIERKI - program profilaktyczny
Na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 realizowany został projekt programu profilaktycznego ,,Cukierki". W projekcie brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III. Za realizację i przeprowadzenie projektu odpowiedzialne były: Maria Majewska oraz Irena Zielińska, które wcześniej brały udział w specjalnym szkoleniu, które odpowiednio przygotowało je do realizacji programu.
Program miał charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie sytuacjom dysfunkcyjnym w życiu dziecka zanim się pojawią. Program przybliżył uczniom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Dzieci kształtowały umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, poznały sposoby postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym. Założeniem programu było uczenie dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Postacią, która w bajce wyzwala dzieci z opresji jest Wróżka Ognia Kuchennego, „ognia" która karmi
i ogrzewa, a jej czary są jednymi z najpotężniejszych na świecie”. Jest to piękna metafora ogromnej siły chroniącej, jaką są więzi rodzinne i tych, którzy dbają o ciepło i bezpieczeństwo dzieci, czyli rodziców. Istotną zaletą programu jest wczesne rozpoznawanie dzieci z grupy ryzyka, które izolują się i wykazują trudności w radzeniu sobie z emocjami. Założeniem programu było również zachęcanie do angażowania w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej. Z tego punktu widzenia program ma charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Cały projekt opierał się na bajce pt. ,,Cukierki". Projekt cieszył się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci dzieci. Projekt został w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.