• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

• 1. Ocenie podlegają:
             a. testy pisemne (po omówieniu działu – zapowiadane z tygodniowym wyprzedzeniem)
             b. „kartkówki” ( z 3 ostatnich lekcji – bez zapowiedzi)
             c. odpowiedzi ustne (z 3 ostatnich lekcji)
             d. aktywność na lekcji
             e. zadania domowe
             f. zeszyt przedmiotowy
             g. dodatkowa praca ucznia – konkursy, zielnik, itp.
              Ocena z punktów d - g nie jest równoważna ocenie z punktów a-c!

2. .Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w testach w określonym dniu.

•   Jeżeli z przyczyn losowych uczeń nie może pisać testu z całą klasą to pisze go na najbliższej lekcji, a w przypadku odmowy otrzymuje ocenę niedostateczną,
          • Poprawa testu jest dobrowolna i musi się odbyć w ciągu tygodnia od oddania  prac.
          • Każda ocena z poprawy jest wpisywana do dziennika.

3. Uczeń ma prawo zgłoszenia nie przygotowania do lekcji 3 razy w semestrze bez konsekwencji, pod warunkiem że:

• nie będzie to zapowiedziana kartkówka lub test
          • zrobi to przed lekcją

4. Jeżeli uczeń nie zgłosi nauczycielowi braku pracy domowej otrzymuje ocenę niedostateczną.

5. Nie ma możliwości poprawiania ocen na dwa tygodnie przed klasyfikacją.